דרכים להעלאת מהירות הטעינה של האתר שלך

אין דבר אשר מרחיק גולשים מהאתר ופוגע ביחס ההמרה של האתר שלכם יותר מאשר אתרים איטיים. לגולשים אין סבלנות לחכות וכאשר האתר יותר מידי איטי ולוקח הרבה זמן עד שרואים את התוצאות, הם פשוט בורחים מהאתר וחוזרים לגוגל לחפש אתר אחר המספק את אותו השירות או אותם המוצרים. לכן חשוב להשקיע באופטימיזציה של האתר על מנת לשפר את מהירותו. אז מהם בעצם הדרכים בעזרתן ניתן להעלות את מהירות הטעינה של האתר, להלן כמה נקודות חשובות אשר יכולות להיות מקור הבעיה.

חבילת איחסון-

השרת המאחסן את האתר יכול להשפיע מאוד על מהירות האתר. כאשר מודבר בשרת איטי זה בהחלט יבוא לידי ביטוי במהירות האתר. בעיה יידועה היא של האתרים המאוחסנים על שרת משותף; כל האתרים השונים חולקים ביניהם את משאבי השרת וכאשר יש עליו עומס ישנה ירידה במהירות הטעינה של כל האתרים המאוחסנים עליו. עוד נקודה הקשורה לחבילת האיחסון היא מיקום השרת; במקרים רבים שרתי האיחסון נמצאים בחו״ל וכל פיסת מידע צריכה לעשות דרך ארוכה בעזרת שרתים שונים עד אשר היא מגיעה למחשב המקומי של הגולש. לא תמיד זה מורגש אך בהחלט ישנם מקרים שזה מאט את מהירות האתר.

תמונות כבדות –

תמונות בעלות נפח רב מעמיסות על התעבורה ברשת. מסיבה זו חשוב לטפל בכל תמונה באופן אישי ולהביא אותה לגודל האופטימלי מבחינת הנפח. בהחלט ניתן לערוך את התמונות על מנת שיהיה להן נפח קטן אך גם לשמור על איכות התמונה במקביל.

קוד תוכנה לא עדכני –

טכנולוגיות האינטרנט מתחדשת ומתעדכנת במהירות. הדפדפנים עוברים שדרוגים וגם האתרים צריכים לעבור שדרוגים תקופתיים. לעתים כאשר קוד התכנה של האתר אינו עדכני הדבר משפיע על מהירות האתר. לכן חשוב שהצוות הטכני שלכם יטפל בעדכון האתר.

פלאג אין מיותרים –

הרבה מאוד ממשקי ניהול האתרים מציעים כל מיני פלאג אין אשר תפקידים הוא לאפשר פונקציות מיוחדות באתר מבלי להסתבך בכתיבת קוד תכנה. למזלנו ישנם פלאג אין רבים המאפשרים לתת לאתר שלכם הרבה תכונות מתקדמות אך חשוב לשים לב שלא מעמיסים יותר מידי. אם יש פלאג אין שאינם הכרחיים יש להסיר אותם מכיוון שכל אחד מהם מאט מעט את האתר.

דחיסת נתונים –

ישנם אמצעים לשיפור מהירות האתר אשר מתבססים על כיווץ נתונים באופן דומה לכיווץ קבצים בזיפ. אלו הם אלוגריתמים מתמטיים בעזרתם ניתן להפחית את הנפח של הנתונים המעוברים ברשת. אחד האמצעים הידועים הוא gzip אשר מגיע בתור פלאג אין בו ניתן להשתמש ובכך לסייע לאתר לעבוד מהר יותר.

כפי שהבנתם ישנה יותר מסיבה אחת אשר יכולה להאט את האתר וישנם גורמים נוספים שלא הוזכרו. חשוב מאוד לטפל בכולם, כל בעיה מאיטה מעט את האתר אך בתמונה המצרפית מתקבל אתר שלא זז בגלל צירוף של גורמים שונים וחבל.

דרכים להעלאת מהירות הטעינה של האתר שלך