כל מה שצריך לדעת על איחסון אתרים

עסקים רבים מחזיקים אתרי אינטרנט וכל עסק חדש שם את הקמת אתר האינטרנט בראש מעיניו. אם אתם מתכננים הקמת אתר אינטרנט עליכם לקחת בחשבון שיש צורך ברכישת חבילת איחסון אתרים. כל אתר דורש שרת פיזי בו יוחזקו הקבצים של האתר ואליו יתחברו הגולשים באתר. זהו השירות שמציעות חברות לאיחסון אתרים. ישנן חבילות שונות לאיחסון אתרים ולעתים הן גם כוללות את הדומיין, למרות שלא בהכרח חייבים לקשור בין הדברים. תמיד ניתן לקנות דומיין בנפרד או להשתמש בדומיין שכבר יש לכם.

חבילות איחסון האתרים הן שונות אחת מהשנייה ולכל אחת יש את היתרונות והחסרונות שלה. כמו כן לכל אתר ישנה החבילה המתאימה לצרכים שלו. אין צורך לשלם על חבילת איחסון יקרה שלא לצורך, אך כמו כן יש להיזהר מחבילת איחסון זולה אשר אינה מתאימה לדרישות האתר. עיקר הדברים שצריך לדעת על איחסון אתרים לפני שרוכשים חבילת איחסון הוא סוג השרת ומאפייני החבילה מבחינת נפח האיחסון ונפח התנועה. אז בואו נשמע עוד קצת בנושא.

סוגי שרתים

ברמת העיקרון ישנם 3 סוגי שרתים: שרתי ייעודי, שרת וירטואלי פרטי ושרת משותף. שרת משותף מתאים לאתרים קטנים בעלי נפח תנועה קטן יחסית. בשרת משותף מוקצים לכם משאבים על השרת, בדיוק כמו גם לאתרים אחרים. משאבי השרת מתחלקים בין יתר האתרים וכאשר ישנו עומס באתרים האחרים זה משפיע עליכם. אתרים גדולים יותר עושים שימוש בשרת וירטואלי פרטי. זוהי חבילת איחסון מתקדמת יותר בה מקצים לכם משאבים מוגדרים על השרת ואתם מנהלים אותם כאילו זה השרת הפרטי שלכם; אפילו אתם יכולים להתקין את מערכת ההפעלה שתרצו על השרת הווירטואלי. אחזקת שרת וירטואלי דורשת צוות טכני אשר מטפל בשרת. וכמובן אתרי ענק של חברות גדולות מצדיקות שימוש בשרת ייעודי, כלומר שרת פרטי אך ורק עבור האתר שלכם. זהו מקרה המתאים לאתרים גדולים בעלי פעילות המצדיקה אחזקה יקרה של שרת ייעודי.

נפח החבילה ונפח התנועה

עוד דבר שצריך לשים לב בחבילת האחסון הוא נפח החבילה ונפח התנועה. נפח החבילה מתייחס לשטח האחסון בשרת. ככל שיש לכם יותר קבצים גדולים, בדרך כלל קבצי גרפיקה ווידאו ויותר מידע, כך תצטרכו חבילת אחסון גדולה יותר. נפח התנועה מתייחס לתעבורה החודשית של מידע. ככל שיש לכם יותר גולשים באתר וככל שיש תוכן יותר כבד באתר כך אתם צריכים תעבורה חודשית גדולה יותר.
אלו הם הנקודות הבסיסיות שיש לדעת לגבי אחסון אתרים אך כמובן שישנם פרמטרים נוספים לשים לב אליהם, כמן למשל ממשק הניהול, מערכת ההפעלה ושירותים נוספים הכלולים בחבילה. ההמלצה שלנו היא להתייעץ עם בוני אתרים מנוסים בטרם רוכשים חבילת אחסון. בוני האתרים מכירים היטב את כל הפרמטרים הטכניים ויכולים לעזור לכם לבחור את חבילת האחסון האופטימלית עבור האתר שלכם.

כל מה שצריך לדעת על איחסון אתרים